Królewskie Juwenalia Bydgoszcz
  • Obrazek: Blokada „Łużyka” 2017
  • Obrazek: Dzień Koncertowy 2017

Juwenalia bez Barier po raz drugi!

„Juwenalia Bez Barier 2015” to projekt realizowany przez Fundację ALUMNO oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Głównym celem projektu jest dostosowanie  Juwenaliów do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pełna integracja studentów niepełnosprawnych i pełnosprawnych.


W ramach akcji będą realizowane:

- II Integracyjny Turniej Goalball z udziałem osób niewidomych, studentów, pracowników uczelni oraz zaproszonych gości (11-12 maja 2015);

- gry i zabawy integracyjne przy grillu w czasie Blokady "Łużyka" (13 maja 2015) oraz koncertów na UKW (14 maja 2015 r.)

 

Podczas imprez plenerowych osobom niewidomym i poruszającym się na wózkach inwalidzkich będą pomagać wolontariusze oraz członkowie Zrzeszenia.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w imprezie!

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy.

 

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW (ZSN) jest organizacją studencką działającą na Uniwersytecie od maja 2013 r. ZSN skupia studentów z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. W Zrzeszeniu mamy m.in.: osoby poruszające się na wózku inwalidzkim i niewidome. Do organizacji należą studenci takich kierunków jak: administracja, pedagogika, psychologia, humanistyka drugiej generacji, geografia, filologia angielska oraz mechatronika. Więcej informacji o Zrzeszeniu można znaleźć na www.facebook.com/zsnukw.